23.12. 2015 Vianočná večera pre osamelých seniorov

Miestny úrad Bratislava-Vrakuňa na čele so starostom Martinom Kurucom usporiadali historický prvýkrát vianočnú večeru pre osamelých seniorov, ktorí žijú vo Vrakuni.

Doteraz takéto podobné podujatie organizoval iba magistrát hlavného mesta Bratislava. Večera sa konala 23.12.2015 o 17:00 hodine v spoločenskej sále v ,,Objekte 221“. Vedenie miestneho úradu sa aj takýmto spôsobom rozhodlo uctiť si starších obyvateľov Vrakune, ktorí žijú sami a nemajú už toľko sily. Účasť prekonala očakávania a večere sa zúčastnilo až 43 seniorov. Po zasadnutí pred štedrovečerný stôl uvítal seniorov starosta mestskej časti Bratislava-Vrakuňa Martin Kuruc, ktorý sa vyjadril, že by chcel z tohto podujatia urobiť tradíciu. O kultúrny program sa postarali detičky zo SUŠ Adamante a operný spevák Marián Krška, ktorý predviedol nezabudnuteľné vystúpenie. Seniori si pochutili na klasickej vianočnej kapustnici, rybke so šalátom a nechýbali oplátky a zákusky.

Vianočná večera mala podľa slov zúčastnených veľkú pozitívnu odozvu a sú radi, že neboli sami a mohli si poklábosiť s rovesníkmi. Sem tam vypadla aj slzička radosti, ktorú hneď skoval úsmev na tvárach seniorov. Veríme, že vianočná večera pre seniorov sa stane tradíciou a s minimálne na takej vysokej úrovni ako začala.

December 2015 Vianočná výstava keramických a výtvarných prác detí a dospelých

23.1.2016 Hra “Špajdlička a safaládka”

Hra pre deti: „ Špajdlička a safaládka“ v podaní bábkohercov
z Bratislavského bábkového divadla zaujala malých i veľkých divákov svojou
dynamikou, vtipnými scénkami a profesionálnymi výkonmi oboch
účinkujúcich.
Podujatie sa konalo 23.1.2016 v sobotu, ktoré aj napriek sychravému počasiu prilákala asi 60 divákov.

X