Občiansky rozpočet 2019 – Zoznam projektov

Por.č. KategóriaNázov projektuStručný popis
    
1Životné prostrediePsie toaletyVyužitím ekologických toaliet preukážu majitelia psov svoj pozitívny vzťah k ŽP. Umiestnením prísch toaliet neďaleko domov by sa zlepšila prístup majitešov psov k udržiavaniu poriadku pri dooch, zlepšila by sa čistota a nedochádzalo by ku znečisťovaniu detských ihrísk, trávnatých porastov, chodníkov a nehnuteľností. Umiestnenie 5 psích toaliet: 4 ks v okolo 2 ihrísk pri bebravskej Dvojkrížnej a Slatinskej, 1 ks pri výbehu medzi Dvojkrížnou a železnicou.
2Životné prostredieOdchyt holubovHumánny odchyt holubov. Holuby sa usadzujú na sídliskách- sú pravidelné vyháňané z letiska.
3Životné prostredieOplotenie ihriska VŕbováOplotenie detského ihriska na Vŕbovej ulici kvôli psíčkarom.
4Životné prostredieOplotenie ihriska KríkováCieľom je bezpečnosť detí a zamedzenie prístupu psov vybudovaním nízkeho pletiva, zrušenie živého plotu a posunutie lavičky, vytvorenie piekoviska a inštalácia dvojhojdačky.
5Životné prostredieVyrezávanie drevených figúr zo starých pňov v LesoparkuVo Vrakunskom lesoparku sa nachádza veľa starých pňov, ktoré môžu byť použité  na vyrezávanie drevených figúr pod záštitou skúseného rezbára.
6Sociálne veciVýlet po hradoch a zámkoch pre seniorov Cieľom je vytvoriť skupinu seniorov s rovnakými záujmami a umožniť im prehliadku kultúrneho dedičstva.
7Sociálne veciVýlet pre rodiny s deťmi zo sociálne znevýhodneného prostrediaCieľom je zabezpečenie rodinného výletu do ZOO v Brne pre rodiny s nízkym príjmom.
8Sociálne veciVýlet loďou do Viedne pre seniorovCieľom je stretnutie ľudí v rovnakom veku na výletnej plavbe, prechádzka viedenským parkom.
9Sociálne veciAudiovizuálna technika do klubu dôchodcov Malý DunajSystém ozvučenia a veľký monitor – vybavenie priestoru klubu dôchodcov technikou počas stretnutí či prednášok.
10ŠportVrakunská jedenástka 2019Športovo-spoločenská akcia pre širokú verejnosť, ktorej predmetom bude “kopanie futbalových jedenástiek” formou súťaže. Jednodňová akcia, kde s abude môcť prihlásiť ktokoľvek zo širokej verejnosti bez ohľadu na vek a pohlavie.
11ŠportPlážový volejbal na sídliskuVybudovanie plážového ihriska v areáli ZŠ Rajčianska
12ŠportMalí horolezciRevitalizácia detských preliezok na školskom dvore v Materskej škole Kríková. Nové drevené prvky budú šplhanie a preliezanie.
13ŠportWorld Jump Rope Championship Norway 2019Reprezentácia MČ Vrakuňa počas Majstrovstiev sveta v Norsku v disciplíne “Rope skipping”
14ŠportHravá gymnastikaOtvorenie krúžku gymnastiky a pohybovej prípravy pre deti základnej školy.
15ŠportVrakuňa, rozhýb sa!Testovanie a zlepšenie pohybových a motorických schopností našich detí.
16ŠportVráťme deti na ihriská (malí hokejbalisti) Organizovanie hokejbalových tréningov pre deti. Cieľom tréningov je viesť deti k záujmu o šport, dobrej fyzickej aj duševnej kondícii.
17KultúraStredoveké oslavy založenia VrakuneCelodenný program vo Vrakunskom lesíku pre všetkých, najmenších, najstarších, rodiny s deťmi – stredoveké hry, ukážky tanca, súboje rytierov, stredoveké tábory, ukážky stredovekej kuchyne, rytiersky turnaj a stredoveká bitka. Detský kútik s divadielkom.
18KultúraLetné stredoveké divadielka v lesoparkuLetné detské divadielka v Lesoparku rozprávkovo a stredoveky ladené.
19KultúraRevitalizácia detského kútika v Miestnej knižnici VrakuňaSkvalitnenie služieb Miestnej knižnice. Zabezpečenie do detského kútika dataprojektor, notebook, premietacie plátno, interaktívnu tabuľu, spoločenské hry a iné.
20KultúraSpomienková publikáciaPodpora vydania spomienkovej publikácie o živote Augustína Dršku, prvého farára vo Vrakuni (1991-1999)
X