Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Aktualizácia most Hradská

Dátum: 09.07.2024
Autor: Webmaster
Aktualizácia most Hradská

V nadväznosti na predchádzajúce informácie o plánovanej nevyhnutnej komplexnej oprave mosta na Hradskej vo Vrakuni by sme vás radi informovali, že najnovšie už sa začína s prácami na dočasnom premostení na Hradskej.

Prípravy komplexnej modernizácie mosta Hradská sú v plnom prúde. V najbližších dňoch pristupujú k ďalším nevyhnutným prácam, ktoré je potrebné zrealizovať ešte pred začiatkom samotnej modernizácie mosta - predovšetkým zabezpečenie dočasného premostenia a prístupových ciest k nemu. Ako totiž už dlhšie vieme, most Hradská je po viac než polstoročí používania v skutočne zlom stave, jeho komplexnej oprave sa preto už nedalo vyhnúť. V posledných mesiacoch vykonali niekoľko krokov, aby most odľahčili a zabezpečili jeho bezpečné používanie do doby jeho opravy. V prvom kroku sa demontovali drevené časti lávok pre peších a vytvorili chodníky po bokoch mosta pre chodcov. Následne z mosta vylúčili dopravu nad 7,5 t s výnimkou MHD.

 

V týchto dňoch sa začína s prácami na dočasnom premostení v blízkosti súčasného mosta na Hradskej. V rámci nich budú okrem osádzania samotného premostenia vytvárať aj prístupové cesty k nemu. V priebehu júla taktiež začnú s výstavbou energomosta potrebného na prekládku sietí. Všetky tieto práce budú prebiehať bez obmedzenia dopravy v okolí mosta.

 

Po dokončení realizácie dočasného premostenia sa uzatvorí most Hradská do času, kým nedokončia jeho komplexnú modernizáciu. Dočasné premostenie budú môcť využívať vozidlá MHD a záchranné zložky a, samozrejme, chodci a cyklisti. Pre vodičov osobných vozidiel bude prejazd po dočasnom premostení zakázaný a budú musieť využiť niektorú z obchádzkových trás, ktoré zverejníme v dostatočnom predstihu ešte pred samotným uzatvorením mosta Hradská.

 

O uzatvorení mosta Hradská budeme včas informovať. Do tej doby prosíme motoristov o zvýšenú pozornosť pri prejazde a prosíme o trpezlivosť.