Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Úprava zábradlia na moste na Hradskej ulici cez Malý Dunaj v MČ Bratislava – Vrakuňa

SÚBOR
Dátum: 24.04.2024
Autor: Webmaster
Úprava zábradlia na moste na Hradskej ulici cez Malý Dunaj v MČ Bratislava – Vrakuňa

Úprava zábradlia na moste na Hradskej ulici cez Malý Dunaj v MČ Bratislava – Vrakuňa

Most cez Malý Dunaj pri kruhovom objazde na Hradskej, ktorý je dôležitým dopravným prepojením Vrakune so zvyškom mesta, čakajú od pondelka 29. apríla dôležité úpravy. Tie budú sprevádzať čiastočné dopravné obmedzenia a vyžiadajú si zvýšenú pozornosť vodičov, cyklistov aj chodcov. Realizátorom prác je správca tejto komunikácie Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy.

Od 29. apríla sa začína postupne pripravovať demontáž oceľových lávok pre peších s drevenou podlahou. Tie boli dodatočne doplnené v roku 2008 a most, ktorý bol vybudovaný ešte v roku 1962, dnes neprimerane zaťažujú. Pre bezpečné používanie mosta preto musia byť teraz odstránené.

Počas prípravných prác budú lávky v zúženom režime zatiaľ priechodné v obmedzenom režime. Pred samotným uzavretím a demontážou lávok sa najprv pripravia pre chodcov náhradné asfaltové chodníky po vonkajších okrajoch hlavného telesa mosta, ktoré budú zabezpečené zábradlím na oboch stranách.

Cyklisti budú musieť jazdiť po ceste, nakoľko rozmery náhradných chodníkov neumožnia zmiešaný pohyb cyklistov a chodcov.

Počas realizácie týchto prác bude most plne pojazdný aj pre vozidlá, no treba počítať s dočasným zúžením jazdných pruhov.

V nasledujúcich týždňoch sa následne zakáže vjazd na most pre nákladné vozidlá. Prejazd MHD však bude aj naďalej povolený. Vylúčením nákladných vozidiel sa most dodatočne odľahčí a umožní sa tak jeho bezpečná prevádzka do času modernizácie.

Počas nasledujúceho mesiaca sa bude zároveň finalizovať podoba a parametre komplexnej modernizácie tak, aby sa v rámci možností minimalizovali dopady na dopravu počas prác.

Prosíme vás o trpezlivosť počas prác a zvýšenú pozornosť pri prejazde týmto úsekom.

O ďalších zmenách vás budeme v spolupráci s magistrátom vopred informovať.

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Pracovné miesto v obci - schéma B3 Veľkosť: 743 kB Formát: pdf Dátum: 24.4.2024