Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Dôležité upozornenie pre oprávnené osoby - žiadatelia o príspevok za ubytovanie odídenca

SÚBOR
Dátum: 28.04.2023
Autor: Webmaster
Dôležité upozornenie pre oprávnené osoby - žiadatelia o príspevok za ubytovanie odídenca

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE!

Vážení obyvatelia (oprávnené osoby - žiadatelia o príspevok za ubytovanie odídenca),

 

dovoľujeme si Vás upozorniť, že v zmysle Zákona č. 480/2002 Z. z. o azyle a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „Zákon o azyle), § 36a ods. 2je na účely poskytovania príspevku, odídenec, ktorému oprávnená osoba poskytuje ubytovanie, povinný raz mesačne počas poskytovania ubytovania osobne oznámiť obci, že mu oprávnená osoba poskytuje ubytovanie a podľa § 36a ods. 7, Obec vypláca príspevok oprávnenej osobe, ak sú splnené podmienky podľa odseku 2 a oprávnená osoba predložila obci výkaz, ktorý obsahuje počet nocí, počas ktorých bolo odídencovi skutočne poskytované ubytovanie. Uvedený výkaz oprávnená osoba predkladá do 5 pracovných dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom poskytla ubytovanie odídencovi. 

 

Na základe uvedených podmienok stanovených v Zákone o azyle, Vám dávame do pozornosti, že pokiaľ nebudú splnené všetky zákonné podmienky pre získanie príspevku za ubytovanie odídenca, či už zo strany oprávnenej osoby – žiadateľa o príspevok alebo zo strany odídenca, príspevok Vám nebude vyplatený!

 

Odporúčame, aby si odídenci, ktorí sa osobne prídu hlásiť na Miestny úrad formou odovzdania „Oznámenia o poskytovaní ubytovania“ do podateľne Miestneho úradu, nechali v podateľni potvrdiť dve oznámenia, a to z dôvodu, že jedno nechajú v podateľni a jedno odovzdajú žiadateľovi o príspevok. Tak bude mať žiadateľ o príspevok doklad o tom, že sa odídenec bol na Miestnom úrade v danom mesiaci hlásiť. Taktiež odporúčame žiadateľom o príspevok, aby si dali potvrdiť predložený výkaz v podateľni dva krát, z toho istého dôvodu ako odídenci.  

 

Obec nie je povinná dodatočne vyzývať oprávnené osoby- žiadateľov o príspevok ani odídencov, aby si prišli splniť akúkoľvek zo svojich zákonných povinností pre získanie príspevku!

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Oznamenie o poskytnuti ubytovania Veľkosť: 144.1 kB Formát: pdf Dátum: 28.4.2023

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.