Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Druhý život stromčekom

SÚBOR Facebook
Dátum: 12.12.2022
Autor: Zuzana Sindlerova
Druhý život stromčekom

VYZBIERAJME STROMČEKY A POMÔŽME IM STAŤ SA KNIŽNICAMI

OLO v spolupráci s Magistrátom hlavného mesta, Komunálnym podnikom Bratislavy, spoločnosťami BUČINA EKO a IKEA zabezpečuje systematický zber, odvoz a materiálové zhodnotenie živých vianočných stromčekov z drevených ohrádok. Vďaka tejto iniciatíve a súčinnosti obyvateľov môžu byť naše Vianoce viac cirkulárne a udržateľné.

Počas januára a februára 2023 môžu obyvateľky a obyvatelia Bratislavy odložiť svoj riadne odzdobený vianočný stromček do jednej z takmer 800 drevených ohrádok rozmiestnených po celom meste. Zatiaľ, čo minuloročné vianočné stromčeky boli spracované na kompost, tohtoročné sa spracujú na drevotriesku a premenia na knižnice. Spoločne ich v počte 150 ks darujeme na miesta, kde chýbajú a potešia.

Postupná inštalácia ohrádok začína 15. decembra 2022 a prebieha do 31. decembra 2022. K poslednému dňu tohto roka budú drevené ohrádky osadené v každej mestskej časti. S odvozom stromčekov sa začína 4. januára 2023 a končí 25. februára 2023.

Prosíme Bratislavčanov a Bratislavčanky, aby v maximálnej miere využili drevené ohrádky vo svojej mestskej časti. Ak sa v ich bezprostrednom okolí ohrádka nenachádza, svoj stromček môžu odložiť ku stanovišťu zberných nádob. Obyvatelia môžu na odloženie živého vianočného stromčeka využiť aj zberný dvor na Starej Ivanskej ceste 2.

Bližšie informácie nájdete na : https://www.olo.sk/stromceky/ 

Súbory na stiahnutie

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.