Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

ELoGE 2022, Dotazník pre obyvateľov samospráv

Dátum: 20.01.2022
Autor: Mestská časť Vrakuňa
ELoGE 2022, Dotazník pre obyvateľov samospráv

Mestská časť Bratislava- Vrakuňa sa v tomto roku zapojila do európskeho projektu zlepšenia fungovania samosprávy voči občanovi, zvyšovaním efektívnosti ,transparentnosti  ,inovatívnosti a mnoho ďalších atribútov prispievajúcich k  prospešnej zmene samosprávy.

Program  ELoGe – ,,European Label of Governance Exccellence“ riadi Rada Európy a jej centrum expertízy pre dobre spravovanú spoločnosť vo viacerých európskych krajinách. Na Slovensku je program implementovaný  občianskym združením Dobrý úradník.

Tento projekt má ambíciu podporovať dlhodobé vzdelávanie a rozvoj kapacít samospráv. Je postavený na vyhodnocovaní ich fungovania identifikácií silných stránok i priestorov na zlepšenie.

Stratégiou projektu je byť praktickým nástrojom na zlepšenie vládnutia na lokálnych úrovniach a následné zlepšenie kvality života miestnych komunít. Definovaných 12 princípov dobrého vládnutia vychádza zo základných hodnôt európskej demokratickej spoločnosti a reprezentuje súbor atribútov, ktoré sa musia plniť v demokratickej a dobre spravovanej spoločnosti.

 1. Participácia, reprezentácia a spravodlivý priebeh volieb
 2. Schopnosť reagovať
 3. Efektívnosť a súčinnosť
 4. Otvorenosť a transparentnosť
 5. Právny štát
 6. Etické správanie
 7. Kompetentnosť a kapacita
 8. Inovatívnosť a otvorenosť k zmene
 9. Udržateľnosť a orientácia na dlhodobé výstupy
 10. Správne riadenie financií
 11. Ľudské práva, kultúrna rôznorodosť a sociálna kohézia
 12. Zodpovednosť

Bude to formou dotazníka, ktorý vy budete osobne vypĺňať. A tak sa budeme tešiť na Vašu spätnú väzbu. Dotazník nájdete na  https://docs.google.com/forms/d/10gsoPL7BSLyoM3Pbuvuaf7Nca0XUjzuqk_VBQ0aaW1o a taktiež na podateľni miestneho úradu na Šíravskej 7.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.