Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zavedenie prázdninového režimu MHD od pondelka 29.11.2021

Dátum: 25.11.2021
Autor: Mestská časť Vrakuňa
Zavedenie prázdninového režimu MHD od pondelka 29.11.2021

Vzhľadom na aktuálne platné protipandemické opatrenia, vyhlásený núdzový stav a s tým spojené obmedzenie mobility Dopravný podnik Bratislava (DPB) zavádza zmenu režimu prevádzky mestskej hromadnej dopravy (MHD) na prázdninový režim, a to už od pondelka 29.11.2021. Spoje jednotlivých liniek budú preto vypravené na základe cestovného poriadku platného pre „Pracovný deň – školské prázdniny“. Školské spoje 2, 4, 5 a 14 budú naďalej vypravované.

Zavedenie prázdninového režimu DPB citlivo zvážil, no výpravu ovplyvňuje najmä klesajúci počet cestujúcich a stúpajúca pozitivita u vodičov. Podnik bude situáciu podrobne monitorovať a prispôsobovať tak štruktúru výpravy spojov na linkách.

Zdravie a bezpečnosť cestujúcich je pre DPB prioritou, a preto pokračuje v intenzívnom čistení a dezinfekcii vozidiel MHD. Tie sú čistené každý deň po návrate z prevádzky – predovšetkým dotykové plochy, madlá, tyče, dopytové tlačidlá, označovače cestovných lístkov, podlahy, rámy všetkých okien a prieduchy klimatizácií. Každý dopravný prostriedok prechádza aj komplexným čistením, ktoré zahŕňa hĺbkové čistenie stropov i tepovanie sedadiel a pod. Nad rámec toho pristúpil podnik opäť k dlhotrvajúcej polymérovej dezinfekcii. Každý vodič MHD je tiež vybavený dezinfekčnými prostriedkami a má tak možnosť vozidlo dezinfikovať aj priebežne počas dňa. V zmysle platných nariadení musia mať cestujúci počas jazdy prekryté dýchacie cesty respirátorom. Aj vďaka týmto opatreniam je prevádzka MHD v Bratislave naďalej bezpečná.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.