Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Najaktívnejší čitatelia za rok 2009

Dátum: 15.02.2010
Autor: Mestská časť Vrakuňa
16. februára 2010 sa v našej Miestnej knižnici konalo pri príležitosti 16. výročia jej založenia vyhodnotenie najaktívnejších detských čitateľov za rok 2009.  Na slávnosť prijali pozvanie nielen ocenené deti, ale aj ich rodičia či starí rodičia. 
 
Naša slávnosť mala nádych výnimočnosti –  deti prišiel oceniť starosta Mestskej časti Bratislava – Vrakuňa Mgr. Ladislav Fatura a poslankyňa Miestneho úradu za kultúrnu komisiu Ing. Mária Stanová. Okrem diplomov dostali deti aj dary – ako inak, v podobe hodnotných kníh. A aká by to bola slávnosť bez zábavy? Pre deti vedúca Centra detskej tvorivosti Mgr. Tatiana Čechová pripravila „hru na knihovníčky“. Deti si museli poradiť s bežnou knihovníckou agendou – vyhľadať knihy na regáloch, z on-line katalógu knižnice poskytnúť bibliografické informácie, zabaliť knihy do ochrannej fólie, ale i založiť na regále podľa vekového zamerania. A  posledným bodom knihovníckej agendy bola príprava čaju! A ten si veru deti potom aj vypili a zajedli s malým koláčikom  v milej spoločnosti. Náladu nám krásnymi skladbami Erica Claptona podfarboval učiteľ hry na gitaru Tomáš Vana.
 
Akcia prebiehala v príjemnej atmosfére, čomu nasvedčujú aj priložené fotografie. Dúfame, že s deťmi sa budeme aj naďalej stretávať v našej knižnici, a to nielen pri vyhodnocovaní súťaží! Držíme im palce, aby im túžba po poznaní čo najdlhšie vydržala.
 
Najaktívnejší čitatelia do 10 rokov : 
 
1. Ivana Drdáková (rok narodenia 1999) 89 prečítaných kníh
2. Alexandra Novotná (rok narodenia 1999) 76 prečítaných kníh
3. Jakub Hluško (rok narodenia 2000) 58 prečítaných kníh
 
Najaktívnejší čitatelia nad 10 rokov : 
 
1. Klaudia Meszárošová (rok narodenia 1997) 48 prečítaných kníh
2. Natália Gerthoferová (rok narodenia 1998) 47 prečítaných kníh
3. Milada Rusnáková (rok narodenia 1996) 46 prečítaných kníh
 
 
 


 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.