Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Najaktívnejší čitatelia (2010)

Dátum: 23.03.2011
Autor: Mestská časť Vrakuňa

V marci, krásnom mesiaci označovanom ako Mesiac knihy, sa v našej Miestnej knižnici Bratislava – Vrakuňa konala milá slávnosť – ocenenie Najaktívnejších čitateľov za rok 2010.

 
Keďže ocenenie je pre vekovú skupinu do 10 a nad 10 rokov, mali sme až šiestich ocenených. Zišli sme sa tu spoločne nielen s pani PhDr. Tatianou Krippelovou, vedúcou Oddelenia školstva, kultúry a športu Miestneho úradu Bratislava – Vrakuňa, rodičmi, knihovníčkami a ocenenými deťmi, ale mali sme aj milú návštevu – redaktorku z nového mestského periodika Metropola, ktorá sa veľmi zaujímala o našu prácu a históriu našej knižnice. 
 
Ocenené deti si v rámci príjemného popoludnia nielen prebrali diplomy a vecné ceny, ale spoločný čas nám spestril aj kultúrny program – gitarový recitál lektora hry na gitaru Tomáša Vanu a jeho mladého žiaka Petra Kysela. Mladých čitateľov sme preverili ešte aj v „knihovníckej“ zdatnosti – museli dokázať odborné knihovnícke zručnosti a tvorivosť. Nielen manuálnu, ale museli sa vedieť orientovať aj v knihovníckom systéme Clavius a dokázať vyrešeršovať informácie. Táto zdatnosť sa im určite bude hodiť v ďalšom čitateľskom pokračovaní – ako sa vyjadril jeden z ocenených – Senad Okanovič – na budúci rok chce dosiahnuť magické číslo – 100 prečítaných kníh. A my mu len držme palce, aby tých prečítaných hodnotných kníh bolo čo najviac a takto sa medzi deťmi šírila osveta na poli kultúry a gramotnosti. Veď nejde len o počet prečítaných kníh, ale aj o čítanie s porozumením, čo je v praktickom živote nenahraditeľné!
 
 
Ocenení čitatelia do 10 rokov:
 
1. Mirka Fehérová (rok narodenia 2001) – 53 prečítaných kníh
2. Adrianka Timková  (rok narodenia 2002) – 50 prečítaných kníh
3. Mirko Bóllo (rok narodenia 2000) – 46 prečítaných kníh
 
Ocenení čitatelia nad 10 rokov:
 
1. Karin Lexmannová (rok narodenia 1998) – 61 prečítaných kníh
2. Senad Okanovič (rok narodenia 1999) – 51 prečítaných kníh
3. Klaudia Mészarošová (rok narodenia 1997) – 50 prečítaných kníh
 


 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.