Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Kráľ detských čitateľov (2011)

Dátum: 11.06.2011
Autor: Mestská časť Vrakuňa

Pod záštitou Miestneho úradu Bratislava – Vrakuňa a vedúcej oddelenia školstva, kultúry a športu PhDr. Tatiany Krippelovej sa konala 28. júna 2011 v Miestnej knižnici súťaž o Kráľa detských čitateľov.

Zúčastnili sa jej žiaci tretích ročníkov základných škôl Rajčianska (Lilianka Karabová, Viktorka Illéšová, Natalka Jagelková, Danielka Czajová) a Žitavská (Emka Nováková, Martinka Žoltáková, Janko Wittenberger, Veronika Králiková, Danka Čajkovičová).

Svoje vedomosti museli žiaci dokázať vo všeobecných informáciách o našej knižnici, o literatúre, v orientácii v knižničných priestoroch. Hlavolamy a hádanky boli ďalšou súťažou, ktorou sme potrápili ich hlávky. Nakoniec deti museli ešte aj vybrať správnu knihu podľa vekového a autorského určenia a takto popri hrách sa trochu vžili do úloh knihovníčok.  Pre víťazné družstvo, ktorým sa stali dievčatá-školáčky zo Základnej školy Rajčianska boli nachystané kráľovské  korunky, diplomy a veľká encyklopedická kniha, ktorá určite poslúži všetkým žiakom v triede. No všetky deti súťaž zavŕšili aj sladkou odmenou a malými pozornosťami. 
 
Súťaž, ktorá sa u nás konala u štvrtý rok, organizačne pripravili knihovníčky Miestnej knižnice A. Stanová a PhDr. T. Compelová a lektorka z Centra detskej tvorivosti Mgr. T. Čechová. Celá akcia prebehla v srdečnej a príjemnej atmosfére a dúfame, že sa takto spoločne stretneme aj o rok pri ďalšom korunovaní kráľov a kráľovien detských čitateľov. Veď ich kráľovstvo je nesmrteľné – je ukryté v písmenkách a obrázkoch všetkých kníh.


 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.