Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vyhodnotenie Najaktívnejších čitateľov za rok 2012

Dátum: 21.03.2013
Autor: Mestská časť Vrakuňa
Medzi každoročné činnosti Miestnej knižnice mestskej časti Bratislava  -Vrakuňa patrí vyhodnotenie najaktívnejších čitateľov za minulý rok. A táto milá udalosť sa u nás konala 19. marca 2013 za prítomnosti vedúce Odboru školstva, kultúry a športu Mgr. Marty Kunovej,  rodičov ocenených detí a samotných víťazov. Veková kategória do 10 rokov i nad 10 rokov mala tento rok len ženské zastúpenie. Vzhľadom na to, že v štatistike najusilovnejších čitateľov sa nám niektoré mená už tradične opakovali na poste víťazov, tento rok sme pristúpili k malej zmene – v celkovom hodnotení sme prihliadali nielen na počet vypožičaných kníh, ale aj na “čítanie s porozumením“ a celkovú čitateľskú aktivitu. Deti, ktoré dostali ocenenie už v minulých rokoch, nás snáď pochopia a doprajú víťazstvo tým, ktoré boli už len krôčik k oceneniu  – aby sme aj ich motivovali. 
 
Okrem tradičného odovzdávania diplomov a knižných cien (ako ináč v knižnici), naše posedenie v takmer rodinnej atmosfére oživili lektor Tomáš Vaňa so svojim žiakom Petrom Kyselom hrou na gitaru a dievčatá Viktória Gordíková a Emka Vyskočilová z divadelného krúžku DeKa nám predniesli pár vtipných básní. Naši víťazi si potom vyskúšali aj časť knihovníckej práce – či obaľovanie kníh do ochrannej fólie, či zakladanie kníh v detskom oddelení. A zistili, že až také jednoduché to veru nie je.
 
Naše posedenie sme uzavreli sladkým posedením a dúfame, že naši víťazi budú nielen pokračovať v lámaní čitateľských rekordoch, ale hlavne budú mať v láske knihy a čítanie. A v tom im budeme pomáhať i my, knihovníčky z Miestnej knižnice mestskej časti Bratislava – Vrakuňa PhDr. Tatiana Compelová a Alena Stanová.
 
Čitatelia do 10 rokov :
 
1. Pastirčáková Patrícia – prečítaných kníh 50
2. Kadlecová Marianna – prečítaných kníh 44
3. Reová Lujza – prečítaných kníh 42
 
Čitatelia nad 10 rokov :
 
1. Kubalová Paulínka – prečítaných kníh 132
2. Filipovičová Petra – prečítaných kníh 62
3. Poláková Monika – prečítaných kníh 49
 
 
Text: A. Stanová
Foto: Mgr. T. Čechová

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.