Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Kráľ detských čitateľov

Dátum: 28.06.2016
Autor: Mestská časť Vrakuňa

Koncom školského roka sa už pravidelne stretajú štvorčlenné družstvá vrakunských základných škôl v našej Miestnej knižnici na súťaži o Kráľa detských čitateľov. Tento rok to nebolo inak – základné školy Rajčianska, Železničná a Žitavská vyslali svojich zdatných zástupcov a súťaž sa mohla začať. Súťažné otázky sa týkali nielen našej knižnice, ale skúšali zdatnosť žiakov zo slovenskej a svetovej literatúry, šikovnosť v hádaní hádaniek,  praktické vedomosti sme si preverili hľadaním kníh podľa daných indícií a aby toho nebolo pre žiakov málo, museli sa zahrať aj na knihovníčky, ktoré sa starajú o ochranu kníh – museli na novo obaliť knihu, ktorá mala poškodený obal. Všetky súťažné otázky žiaci zvládli výborne, veď bodový rozdiel pri sčítaní správnych odpovedí bol jeden až tri body.
Keďže sme deťom chceli ukázať aj nové možnosti pri využívaní elektronizácie našej knižnice, počas vyhodnocovania správnosti testov sme im predviedli krátku ukážku vyhľadávania v našom on-line katalógu na webovej stránke www.vrakuna.sk. Myslíme, že pre žiakov to bola zaujímavá informácia  – zvlášť do budúcnosti, keď budú naše fondy využívať nielen na čítanie beletrie, ale aj pri riešení školských projektov.

Celá naša akcia sa konala pod záštitou pána starostu JUDr. Ing. Martina Kuruca.

Prvé miesto obsadila základná škola Rajčianska (Timon Falb, Magdaléna Vontszemuová, Šimon Šimek, Matej Rea), na druhom sa umiestnili žiaci zo základnej školy Žitavská (Ninka Križáková, Ema Vysloužilová, Táňa Taptičová a Alica Orthová) a tretie miesto patrí žiakom základnej školy Železničná (Barbora Blažencová, Tara Zorňanová, Terezka Valachová, Karin Krchlíková).

Všetkým pani učiteľkám a deťom ďakujeme za príjemne strávené predpoludnie v našej Miestnej knižnici a veríme, že sa takto o rok opäť stretneme a budeme pokračovať v našej milej tradícii.

Za knižnicu      A. Stanová

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.