Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Separovaný odpad pre rodinné domy

SÚBOR
Dátum: 04.09.2020
Autor: Mestská časť Vrakuňa
Separovaný odpad pre rodinné domy

Pilotný projekt na separovaný zber pre rodinné domy na území mestskej časti Bratislava-Vrakuňa, bol od 1.7.2020 zásadne zmenený: boli zrušené zberné hniezda, ostali len kontajnery na sklo (pri bytových domoch ostali kontajnery na separovaný zber, lebo ich zriaďovali správcovia bytových domov). Pre rodinné domy boli vyexpedované modré plastové vrecia pre papier a žlté plastové vrecia pre plasty (s periódou vývozu 1x mesačne na 12 mesiacov). Projekt je určený len pre vybrané mestské časti, nie celoplošne pre celú Bratislavu práve preto, aby sa „vychytali“ chyby pri takejto organizácii zberu. Tento projekt zabezpečujú 3 subjekty: Hlavné mesto SR Bratislava, Organizácia zodpovednosti výrobcov a spoločnosť OLO, a.s. Mestská časť je nápomocná a koordinuje len nezrovnalosti, ako napríklad :

  • prijímanie podnetov na nedostatok vriec, alebo pripomienky k harmonogramu zberu (tie postupujeme na Hl. m. SR BA a OLO, a.s.)
  • pri distribúcii plastových vriec, ktoré vydávame v podateľni na Šíravskej 7 (tie postupujeme spoločnosti OLO, a.s.).

Po dohovore s OLO-m, vydávame vrecia aj :

  • bez preukázania SMS správy od spoločnosti OLO, a.s.
  • bez preukázania kódu od spoločnosti OLO, a.s.
  • pokiaľ nemáte správu SMS, ani kód, stačí ústne prehlásenie, že platíte samostatne daň za Vašu nehnuteľnosť (t. z., že máte samostatnú zbernú nádobu len pre váš dom, alebo byt v rodinnom dome)

Mestská časť nerieši harmonogram zberu, zmeny počtu vriec, neposiela žiadne letáky k uvedenému projektu, ani žiadne známky.

Akékoľvek otázky a nezrovnalosti týkajúce sa separovaného zberu pre rodinné domy adresujte priamo na spoločnosť OLO, a.s. Telefonický kontakt : +421 2 50 110 111 (02/ 50 110 111), e-mailom: zakazka@olo.sk, alebo osobne: v pondelok – piatok : 7:00 – 16:00.

Časté otázky a odpovede nájdete na: https://bratislava.sk/sk/zmena-sposobu-zberu-a-odvozu-vytriedeneho-odpadu-z-rodinnych-domov  

V prípade podnetov a postrehov na separovaný zber, píšte aj na Miestny úrad BA-Vrakuňa – Referát ŽP, VPS a OH, kontaktná osoba: lubica.stefankova@vrakuna.sk

Radi Vaše postrehy posunieme organizátorom, aby sme prispeli nie len k spokojnosti obyvateľov, ale aj k hospodárnemu a funkčnému zberu.

e-mail: rastislava.mihokova@vrakuna.sk

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
lubica.stefankova@vrakuna.sk Veľkosť: 350.7 kB Formát: sk Dátum: 4.9.2020
e-mail: rastislava.mihokova@vrakuna.sk Veľkosť: 350.6 kB Formát: sk Dátum: 4.9.2020

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.