Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Projekt zberu textilu vo Vrakuni

Dátum: 13.07.2021
Autor: Mestská časť Vrakuňa
Projekt zberu textilu vo Vrakuni

V priebehu minulého víkendu nám vo Vrakuni pribudlo niekoľko nových kontajnerov. Ide o Projekt zberu textilu v našej MČ, ktorý bol schválený MZ dňa 29.06.2021. Projekt predstavilo Občianske združenie EKOCHARITA SLOVENSKO SLOVENSKU, ktoré malo záujem zabezpečiť rozmiestnenie zberných kontajnerov na voľne dostupných stojiskách. Tie občanom budú slúžiť na zber použitých textílií, odevov a obuvi: pánske, dámske, detské odevy pre všetky sezóny, lôžkoviny, posteľnú bielizeň a iný domáci textil, topánky, tašky, kožené a kožušinové odevy, doplnky. Taktiež na domáce, kuchynské a športové potreby, knihy, hračky a podobne. Zozbieranému oblečeniu a textilným výrobkom sa týmto poskytne druhá šanca ich druhotným spracovaním a vrátením do obehu.

Ako prvej MČ v Bratislave nám boli poskytnuté nové bezpečnostné kontajnery so senzormi, ktoré sú umiestnené po dvoch kusoch vedľa seba na 5 lokalitách – ul. Šíravská, Píniová, Orchideová, Bučinová, Rebarborová. V priebehu ďalšieho týždňa budú doplnené aj na ul. Rajčianskej, Žitavskej, Hnileckej, Železničnej a Malodunajskej. V kontajneroch sú umiestnené monitorovacie senzory od spoločnosti SENSONEO, ktoré monitorujú naplnenie – online aplikácia včas ukáže percento naplnenosti, aby sa predišlo ich preplneniu.

Povinný triedený zber bude musieť byť zavedený v zmysle smernice EU 2018/851 do roku 2025, MČ má vďaka tomuto projektu možnosť využiť bezodplatný zber v predstihu.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.