Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Orezy drevín

Dátum: 27.07.2021
Autor: Mestská časť Vrakuňa
Orezy drevín

Orezy drevín rastúcich na pozemkoch vo vlastníctve/v správe MČ BA-Vrakuňa zabezpečuje na základe aktuálnych majetkovo-právnych vzťahov MČ a magistrát hl. m. SR BA. Starostlivosť o dreviny na súkromných pozemkoch je povinný zabezpečovať ich vlastník, správca, prípadne nájomca.

Zamestnanci MČ priebežne zabezpečujú ich monitoring. Priamo na mieste sa vykoná ohliadka, vyhotoví sa zápisnica a fotodokumentácia. Nasleduje výzva na zjednaniu nápravy a upovedomenie o povinnostiach, ktoré vlastníkom vo vzťahu k pozemku zo zákona vyplývajú. V prípade neuposlúchnutia výzvy sa koná v zmysle príslušných zákonných ustanovení a platného VZN.

V prípade, že disponujete informáciami o neorezaných drevinách, nahláste nám takýto podnet cez portál www.odkazprestarostu.sk, alebo na Referát životného prostredia, verejnoprospešných služieb a odpadového hospodárstva
(rastislava.mihokova@vrakuna.sk), kde sa najprv preveria majetkovo-právne vzťahy, t. j. kto je za dreviny na danom pozemku zodpovedný, a následne sa nariadi bezodkladné zjednanie nápravy.

Vaše podnety nám pomáhajú pri starostlivosti o zeleň, preto Vám za ne vopred ďakujeme.

Referát životného prostredia, verejnoprospešných služieb a odpadového hospodárstva

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.