Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nevhodný odpad v zelených zberných nádobách komplikuje recykláciu skla. Viete, ako na jeho správne triedenie ?

Dátum: 16.08.2022
Autor: Webmaster
Nevhodný odpad v zelených zberných nádobách komplikuje recykláciu skla. Viete, ako na jeho správne triedenie ?

Kým sa sklenená fľaša zabudnutá v prírode rozloží, na Zemi ubehne 4 000 rokov. Udržateľnosť skla spočíva v tom, že ho môžeme recyklovať donekonečna, pričom nestratí na svojej kvalite.

Recyklované sklo potrebuje v procese výroby nižšiu teplotu ako sklo z primárnych materiálov, vďaka čomu sme schopní ušetriť 25 až 30 % energie. Recyklovaním skla tiež redukujeme znečistenie ovzdušia o približne 20 % a vody o cca 50 % v porovnaní s primárnou výrobou skla.
⛔️ NIE VŽDY DOSTANE SKLO U RECYKLÁTORA ZELENÚ. V ČOM JE HÁČIK?
Sklenený obsah zelených nádob znečistený inými druhmi odpadu je v Bratislave opakujúcim sa problémom, ktorý znemožňuje spracovanie skla. V roku 2021 sme z ulíc hlavného mesta vyzbierali viac ako 8 000 ton skla. V nádobách na sklo sa však nachádzali aj zložky zmesového odpadu, plasty, tekutiny či nebezpečné kyseliny, ktoré tam rozhodne nepatria.
Medzi obyvateľmi a spracovávateľom skla sme my a plníme úlohu prekladiska. V prípade, že spracovateľovi dodáme vysoko znečistené sklo, neprevezme ho. Prečítajte si naše dnešné tipy a zodpovedným triedením skla chráňte životné prostredie.
Ďakujeme
Bratislava – hlavné mesto SR

Bližšie informácie na stránkach OLO a na facebooku .

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.