Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Rok 2024

UPOZORNENIE

na povinnosť vykonať preventívnu celoplošnú deratizáciu na území hlavného mesta SR Bratislavy pre Mestskú časť Bratislava-Vrakuňa,

od 01.04.2024 – 31.05.2024

v zmysle § 12 ods. 2 Zák. č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

 

 

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava hlavné mesto so sídlom v Bratislave vyzýva na vykonanie CELOPLOŠNEJ DERATIZÁCIE – JAR 2024 (regulácia živočíšnych škodcov prípravkami na profesionálne použitie)

 

1/ obec – v objektoch a na verejných priestranstvách : v správe a vo vlastníctve Mestská časť Bratislava-Vrakuňa upozorňuje, že od 01.04.2024 budú odbornou firmou kladené nástrahy na verejných priestranstvách: verejná zeleň, oddychové zóny, nábrežie M.Dunaja, okolie detských ihrísk.

 

2/ PO-právnické osoby a FO–podnikatelia v objektoch v ich vlastníctve, alebo v nimi spravovaných objektoch, v kanalizačných a kolektorových rozvodoch, v areáloch určených na podnikanie, bývanie, vrátane školských, predškolských, zdravotníckych, športovo- rekreačných, telovýchovných a kultúrnych zariadení, zariadení sociálnych služieb, bytových a polyfunkčných domov, administratívnych budov, skladov, skládok odpadov, prevádzky obchodov, spoločného stravovania, pohostinstiev, a to prostredníctvom oprávnených firiem disponujúcich odbornou spôsobilosťou na vykonávanie činnosti, s prípravkami na profesionálne použitie.

 

3/ Fyzické osoby – občania vykonanú deratizáciu na pozemkoch a v objektoch využívaných na chov hospodárskych zvierat a v prípade známok výskytu hlodavcov aj v pivničných a prízemných priestoroch rodinných domov a objektov určených na bývanie; deratizáciu môžu vykonať aj svojpomocne v obchodnej sieti dostupnými biocídnymi prípravkami, v malospotrebiteľských baleniach, ktoré sú určené a schválené na predmetný účel.

 

Upozorňujeme občanov, aby dodržiavali bezpečnostné predpisy!

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
preventivna-celoplosna-deratizacia-na-uzemi-bratislavskeho-kraja-jar-2024 Veľkosť: 539.2 kB Formát: pdf Dátum: 4.4.2024
RUVZ_deratizácia_2024.pdf Veľkosť: 2.25 MB Formát: pdf Dátum: 4.4.2024